Anna Karenina wiedzie dostatnie, ale nudne życie u boku męża. Piękna kobieta spełnia się jako matka, jednak nie stroni od przyjęć na petersburskich salonach. Aleksy Wroński to przystojny, wykształcony i bogaty hrabia. Elegancki oficer, przed którym rysuje się obiecująca kariera wojskowa.
Intrygi i namiętności czasów wojny. Dalszy ciąg imponującego dzieła Tołstoja jest powrotem do burzliwych losów bohaterów, które wciągnęły czytelników w pierwszych dwóch częściach. W III tomie tej rosyjskiej epopei narodowej wojska
Arcydzieło rosyjskiego mistrza Imponujące dzieło Tołstoja to książka, do której ciągle się wraca. Ta wielowątkowa rosyjska epopeja narodowa opowiada losy obywateli Cesarstwa Rosyjskiego w czasach wojen napoleońskich. Wierne tło
Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy.
Trzymasz w ręku książkę, która jest zakazana od czasu jej napisania w 1894 roku. Dzieło to było prawdziwą inspiracją dla liderów pokojowej walki o wolność: Mahatmy Gandhiego i Martina Luthera Kinga.
Trzymasz w ręku książkę, która jest zakazana od czasu jej napisania w 1894 roku. Dzieło to było prawdziwą inspiracją dla liderów pokojowej walki o wolność:
Początek końca" to kolekcja 9 wybranych utworów Lwa Tołstoja, stanowiących zbiór przemyśleń i dociekań na tematy fundamentalne, dotyczące egzystencji człowieka. Autor radykalnie odrzucał przemoc czy prowadzenie wojen.
Wspaniała powieść o miłości, wierności, zdradzie, prawie jednostki do szczęścia i cenie, jaką trzeba i wolno za nie zapłacić. Dramat osobisty Anny, która dla namiętnej miłości porzuciła rodzinę,
,W co wierzę” jest częścią serii książek Lwa Tołstoja, które przedstawiają jego osobistą interpretację nauk Chrystusa. Po kryzysie wieku średniego, w wieku 50 lat
,Ewangelia w skrócie” opowiada „najwspanialszą historię, jaką kiedykolwiek opowiedziano”, łącząc cztery Ewangelie w jedną opowieść o życiu Chrystusa.
Bieda, wyzysk i chciwość wydają się być odwiecznymi aspektami ludzkiej kondycji i to właśnie tymi kwestiami zajmuje się Tołstoj w ,,Cóż mamy robić?”.
Wspaniała powieść o miłości, wierności, zdradzie, prawie jednostki do szczęścia i cenie, jaką trzeba i wolno za nie zapłacić. Dramat osobisty Anny, która dla namiętnej miłości porzuciła rodzinę, rozwija się równolegle z wątkiem społecznym.