Dwie elekcje, dwa różne systemy wyboru przywódcy: prezydenta USA i papieża. Łączy je jedno – ostateczna decyzja należy do wybranego grona elektorów. W Stanach Zjednoczonych ich głosy odzwierciedlają wolę wyborców i podlegają ścisłemu mandatowi.
Wydaje się, że historia jak wiele innych. Wszystko niby już było. A świat i tak wciąż kręci się wokół pieniędzy i seksu. Każda historia ma początek. Czasem błahy i niepozorny, czasem wstrząsający i dramatyczny. Czasem łatwo go ustalić, czasem trzeba się nad tym dobrze nagłowić. Tu nie ma żadnych wątpliwości: wszystko zaczęło się zimą 1945 roku.
Oto zaktualizowane, drugie wydanie tomu poświęconego chorobom wirusowym (w dalszym ciągu uwzględniające COVID-19). Mamy nadzieję, że jest to uniwersalne i praktyczne kompendium, które powinno być pomocne przede wszystkim każdego roku w okresie jesienno-zimowym, gdy sezonowa grypa najmocniej daje o sobie znać, dotykając setek tysięcy Polaków.
Jak czują się współcześni młodzi ludzie wchodzący w dorosłość? Zagubieni w świecie? Bez poczucia sensu? Niepewni w wyborze życiowej drogi? Niewidzialni? A może zbędni?
Aleksandra, córka rosyjskiego pułkownika, przybywa z Petersburga do Różanego Jaru – majątku odziedziczonego po nieżyjącej matce, położonego we wsi Ostrówek na Podlasiu. Letni wypoczynek staje się początkiem życiowej rewolucji. Ambitna i utalentowana pianistka poznaje prawdziwe wiejskie życie, tak różne od tego na petersburskich salonach.
Granice niewielkiej osady Wikliniec wyznaczają rzeka i ogromna puszcza. Mieszkańcy żyją z uprawy roli, zajmują się także wyplataniem koszy z wikliny, od której osada wzięła nazwę. Mira, młoda mieszkanka Wiklińca, ma głowę pełną pomysłów i marzeń. Uważa, że wiele ustalonych dawno temu zwyczajów i zasad jest niesprawiedliwych i bezsensownych.
Młoda Polka Justyna i jej brat Marian zostają wysłani po powstaniu styczniowym w głąb Rosji. W pociągu spotykają Edmunda i Cecylię, małżeństwo z małym synkiem. Justyna mimowolnie ulega urokowi Edmunda i zaczyna zazdrościć jego żonie. Swoje uczucia próbuje przelać w powieść, kreśląc historię o Niceforze Czernichowskim - jednym z pierwszych Polaków na...
Antologia wczesnych utworów pióra mistrza polskiej fantastyki Jacek Piekara jest autorem pierwszej współczesnej polskiej powieści z gatunku fantasy, Imperium. Smoki Haldoru, wydanej w 1986 roku.
Najnowsza powieść autorki bestsellerowej SZMARAGDOWEJ TABLICY. Historia o poświęceniu, zdradzie i miłości Winnica markizów Montauban w Burgundii. Imponujący château. Głęboko skrywana rodzinnatajemnica. Aldara uciekła z Hiszpaniiprzed wojną domową i właśnie została żoną Octave’a, dziedzica tej posiadłości. Wydawałoby się, że zaczyna się sielanka, ale...
W „Szpetnych czterdziestoletnich” poetka przybliża nam niezwykłą atmosferę tamtych czasów. Jazz i wykopki, Zbigniew Cybulski i Marian Eile, łódzka Filmówka i Piwnica pod Baranami – prywatny leksykon Osieckiej to barwny zbiór zjawisk, postaci i miejsc ważnych dla niej samej i dla ówczesnych „pięknych dwudziestoletnich”
Pełnokrwiste, mroczne fantasy o świecie skażonym przez demony.LaOra, najstarsza z dawnych mieszkanek wyspy Nut, postanawia założyć szkołę artystyczną dla dziewcząt. Szklarka ma poważne obawy, czy powstanie szkoły nie przyczyni się do wskrzeszenia ducha okrutnych